Державна установа
"Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія"
14000, м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 41
+38(046)267-42-94 e-mail: fito@karant.in.ua
-
Державна установа
"Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія"
14000, м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 41
+38(046)267-42-94 e-mail: fito@karant.in.ua
Фітосанітарна експертиза.
Зразки, що направляються в лабораторію для проведення фітосанітарної експертизи, відбираються фітосанітарним інспектором та/або іншою уповноваженою особою, що не суперечить діючому законодавству, згідно Методів інспектування, огляду, у тому числі відбору зразків, та проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), затверджених наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 22.02.2021 року №343 та вимог ДСТУ 3355-96 "Продукція сільськогосподарська рослинна. Методи відбору проб у процесі карантинного огляду та експертизи".
На всіх етапах відбору зразків у випадку виявлення регульованих шкідливих організмів, шкідливих організмів, об’єктів регулювання, уражених, пошкоджених чи засмічених такими організмами або підозрілих на ураження, пошкодження чи засмічення такими організмами, ці шкідливі організми та/або об’єкти регулювання включаються до зразка.
Зразки для проведення фітосанітарної експертизи запаковуються у сейф-пакети і, разом із супровідними документами, доставляються фітосанітарним інспектором, власником або уповноваженою особою в лабораторію.
Час на доставку зразка для проведення фітосанітарної експертизи не повинен перевищувати 24 години від моменту відбору зразка. У випадку доставки зразка власником час на доставку такого зразка не повинен перевищувати 48 годин від моменту його відбору.
Після надходження зразків до фітосанітарної лабораторії робиться запис в Журналі реєстрації зразків об’єктів регулювання та проводиться:
- перевірка цілісності сейф-пакета;
- перевірка необхідної інформації, зазначеної у документах, які супроводжують зразок, та її відповідність вмісту сейф-пакета;
- реєстрація та знеособлення (кодування) зразка.
Висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) надається в строк, що не перевищує 24 години після надходження зразків до фітосанітарної лабораторії. У разі проведення складного аналізу (мікологічного, бактеріологічного, вірусологічного, фітогельмінтологічного) на вимогу країни-імпортера, власника чи фітосанітарних заходів строк видачі висновку фітосанітарної експертизи (аналізів) може бути продовжено, але не більше ніж на 30 днів з дня подання зразка об’єкта регулювання на фітосанітарну експертизу (аналіз).
Лабораторія може відмовити у проведенні фітосанітарної експертизи у випадках:
- тимчасової неможливості застосування лабораторного обладнання для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів);
- непридатності зразків для встановлення фітосанітарного стану, в тому числі недотримання умов зберігання, невідповідності зразка опису в супровідних документах, невідповідності стадії розвитку рослини для визначення шкідливих організмів;
- відсутності акредитації, уповноваження та реєстрації фітосанітарної лабораторії відповідно до Закону України “Про карантин рослин”.
- відсутності оплати за проведення фітосанітарної експертизи (аналізів).
Оплата за проведення фітосанітарної експертизи здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1348 від 28.12.2011року (зі змінами).
Розмір зразків для проведення фітосанітарної експертизи
Встановлення посівних якостей посівного матеріалу.
Зразки, для встановлення посівних якостей насіннєвого матеріалу мають відбиратися згідно вимог ДСТУ 4138-2002 «Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості». За відбір, формування та транспортування зразків несе відповідальність особа, яка відбирала зразки.
При надходженні зразків замовник заповнює Заявку встановленого зразка. та реєструються у Журналі реєстрації.
Після надходження зразків до фітосанітарної лабораторії для встановлення посівних якостей насіннєвого матеріалу робиться запис в Журналі реєстрації середніх проб для визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу, замовником заповнюється Заявка встановленої форми та проводиться процедура знеособлення (кодування) зразка.
Термін проведення лабораторних досліджень по встановленню посівних якостей насіннєвого матеріалу залежить від виду та методу випробувань згідно ДСТУ 4138-2002 «Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості».
Оплата за проведення лабораторних досліджень з встановлення посівних якостей посівного матеріалу здійснюється відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України №96 від 13.02.2013 року.