Державна установа
"Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія"
14000, м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 41
+38(046)267-42-94 e-mail: fito@karant.in.ua
-
Державна установа
"Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія"
14000, м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 41
+38(046)267-42-94 e-mail: fito@karant.in.ua
23 серпня 2023 року в Державній установі «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія», під час проведення фітосанітарної експертизи вибірок з феромонних пасток, встановлених в ході проведення фітосанітарного моніторингу, виявлено імаго західного кукурудзяного жука (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte).
Довідка
Західний кукурудзяний жук – карантинний шкідливий організм, обмежено поширений на території України. Він є одним із найнебезпечніших шкідників кукурудзи.
Шкодять дві стадії розвитку шкідника – личинка та імаго. Жуки живляться пилком, маточними стовпчиками, незрілими зернами та листям кукурудзи, а також пилком інших рослин з родин гарбузових, бобових, злакових, айстрових. Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до значного зменшення кореневої маси та полягання рослин кукурудзи, за якого неможливий механізований збір урожаю.
Дорослі комахи завдовжки від 2,2 до 6,8 мм. Тіло видовжене, жовто-коричневого забарвлення. Надкрила з трьома темними поздовжніми смугами на жовтувато-зеленому тлі. Часто крильця самців повністю чорні або мають темніший колір на відміну від жіночих особин, які зазвичай, мають прості смуги. У комах можуть траплятися деякі відмінності в забарвленні, але не суттєві.
Основними способами боротьби із західним кукурудзяним жуком є хімічний обробіток, як складова інтегрованого захисту культур, зяблевий обробіток грунту, що сприяє вимерзанню яєць жука та додержання сівозмін.